Utilizatori online

Avem 56 vizitatori online
FC SALINA Ocna Sugatag la "Cupa Mos Nicolae" - Debrecen PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 10 Decembrie 2011

b_150_0_16777215_0_http___www.haon.hu_2011_12_karacsony-kupa-600x400.jpgDupa cum v-am anuntat anterior, in perioada 10-11 decembrie a.c., juniorii clubului de fotbal SALINA Ocna Sugatag participa, la Debrecen, la competitia dotata cu "Cupa Mos Nicolae". Este o competiţie organizată pentru fotbalul în sală, in formula 5+1, in doua reprize a cate 22 de minute, menită să încurajeze fotbalul juvenil.
SALINA participa la doua grupe de varsta, copiii nascuti in  1998 si cei in 1999.

ACS Salina Ocna Sugatag  – Hbösz Alk Váll.  1-1

Cele mai multe goluri marcate, continuand seria de anul trecut, le are Sergiu Ciocan, pana acum el reusind sa inscrie de sase ori.

Anul trecut, la categoria de vârstă 1998 (atunci) sau mai mici, podiumul a fost exclusiv românesc, jucatorii (atunci la Xela Baia Mare) obtinand locurile I (cei mari) si III (cei mai mici). Ei şi-au mai adjudecat si două premii speciale, Golgeterul Turneului (Sergiu Ciocan) şi Cel mai bun portar.