Sponsori

 

Publicitate

Utilizatori online

Avem 68 vizitatori online
Echipele de la Salina Ocna Sugatag calificate in optimi la Debrecen PDF Imprimare Email
Duminică, 16 Decembrie 2012

b_150_0_16777215_0___images_stories_logo_salina.jpgEchipele de juniori  “C” si “D”, ale Salinei Ocna Sugatag, participa zilele aceste la traditionalul turneu de minifotbal de la Debrecen,  “Cupa Mos Craciun”.
Dupa meciurile disputate in grupe, amandoua echipele au reusit calificarea in optimile competitiei, care se vor desfasura duminica, 16.12.2012.
La grupa de ’98, echipa noastra a fost repartizata in  grupa “D”, grupa din care au mai facut parte echipele: UTE “feher”, Borsod Volan SE si Sajovolgye Focisuli, toate din Ungaria.
Salina Ocna Sugatag a ocupat locul doi in grupa dupa ce a reusit doua victorii impotriva celor de la Sajovolgye Focisuli si Borsod Volan SE, cu 3-2 si, respectiv 10-0, si o infrangere cu 0-2, impotriva celor de la UTE “feher”, echipa care a ocupat locul intai in grupa .
De mentionat ca, dupa prima zi a competitiei, Salina Ocna Sugatag, are cel mai bun atac dintre echipele participante la turneu, cu 13 goluri, alaturi de cei de la Tatabani Spartacus SKE, una dintre favoritele turneului.
La grupa de ’99, Salina Ocna Sugatag, a fost repartizata in grupa “A”, alaturi de echipele: Tatabani Spartacus, Debreceni Labdaruga Akademia “A”, amandoua din Ungaria si Zsibcsik Obolony Kiev, din Ucraina.
Echipa noastra a reusit sa se claseze pe locul al doilea intr-o grupa extrem de dificila, dupa ce a invins Zsibcsik Obolony Kiev, cu 5-0, Debreceni Labdaruga Akademia “A” cu 2-0, si a suferit o infrangere cu una dintre favorite, Tatabani Spartacus, cu 0-2.
Asadar, rezultate meritorii in grupe, pentru Salina Ocna Sugatag, la ambele categorii de varsta, care s-au calificat in optimile de finala, programate duminica dimineata.
Daca vor reusi sa treaca de UTE lila (Ungaria), la grupa de ’98 si de Megyei Valogatott (Ungaria), la grupa de ’99, echipele noastre se vor califica in sferturile de finala ale competitiei cu sanse la medalii.
Salina Ocna Sugatag ’98: Razvan Revesz, Adrian Ster, Lorand Costinar, Sergiu Ciocan, Ionut Timis, Alexandru Barbu si Razvan Onea.
Salina ocna Sugatg ’99: Iuliu Mihail Rosiianu, Sergiu Herteg, Alexandru Oanea, Gratian Varga, Cosmin Pintea, Robert Variu si Andrei Calin.

 

Parteneri

 

  

 

 

Facebookfcsalina.ro Web analytics


Motorizat de Joomla!. Valid XHTML and CSS. Copyright 2011-2012 FC Salina