Sponsori

Publicitate

Utilizatori online

Avem 112 vizitatori online
SALINA 98 a castigat fara infrangere Cupa „Juniorul C” din Satu Mare PDF Imprimare Email
Duminică, 22 Ianuarie 2012

b_150_0_16777215_0___images_stories_galleries_2011_salina_debrecen1_Picture_035.jpgVeni, Vidi, Vici!
Asa spuneau latinii si cam asa face Emil Kemenes ori de cate ori se duce la turneele organizate in Satu Mare cu manjii pe care-I antreneaza.
A mers si acum cu echipa din 98 si a batut totul pe linie, avand numai un gol primit la Cupa „Juniorul C” din Satu Mare.
In Finala Mare, unde s-a calificat dupa ce pustii si-au razbunat in semifinala confratii mai mari, baietii au invins tot cu 2 – 0, medie pe care au pastrat-o in fiecare meci, deci cam un gol la fiecare 10 minute, pentru ca fiecare meci a durat numai cate 20 de minute.
De data asta eu trecut de cei de la Nusfalau, prin golurile marcate de Razvan Onea si Lorand Costinar.
In urma acestei prestatii de exceptie Razvan Onea a obtinut titlul de „Cel mai bun jucator al turneului”.
Paradoxal, desi a avut cele mai multe goluri marcate, lui Lorand Costinar nu I s-a acordat titlul de golgeter, la fel cum nici lui Razvan Reves nu i s-a dat cel de „Cel mai bun portar”, desi a avut cele mai putine goluri primate.
Ii felicitam pe pustii nostrii si le tinem pumnii si la celelalte competitii care urmeaza.

Cititi si: SALINA 97 a incheiat pe locul 8 turneul international Cupa „Juniorul C” din Satu Mare

Cupa „Juniorul C” Satu Mare - SALINA 98 joaca Finala Mare, dupa ce si-au razbunat in semifinala coechipierii din cealalta grupa

SALINA 97 a terminat pe locul II in Grupa D la Cupa „Juniorul C” din Satu Mare

SALINA 98 a castigat Grupa C fara meci pierdut la Cupa „Juniorul C” din Satu Mare

SALINA Ocna Sugatag participa cu doua echipe la Cupa internationala „Juniorul C” din Satu Mare