Sponsori

Publicitate

Utilizatori online

Avem 60 vizitatori online
Juniori D – SALINA Ocna Sugatag a invins la scor de neprezentare CSS 2 Baia Mare, 3 – 0 (1 – 0) PDF Imprimare Email
Duminică, 06 Mai 2012

b_150_0_16777215_0___images_stories_galleries_2012_05_05_Galerie_Juniori_D_DSCI0018.JPGPe terenul de la Baza Sportiva din Ocna Sugatag pustii de la Grupa `99 a clubului SALINA s-au impus sambata, de la ora 11.00, cu 3 – 0 (1 - 0) in fata celor de la CSS 2 Baia Mare.
Meciul a fost unul fara istoric, salinarii antrenati de Emil Kemenes, Vasile Sleam si Andrei Vlasan dominand copios, de la un capat la altul.
Ratari incredibile au avut Somcherechi Denis, Cosmin Pintea, Vlad Pasca si Varga Gratian.
Capitanul de echipa de la acest meci a fost Robert Variu, a carui zi de nastere a fost mai zilele trecute.

El si-a facut singur un cadou frumos, marcand primul gol al meciului, dupa o actiune individuala.
In repriza a doua SALINA a mai inscris prin golul lui Varga Gratian (Jardel), dupa o cursa de 40 de metri si un sut plasat.
Tabela a fost inchisa de Cosmin Pintea, jucator care,  joi, in meciul cu FC Suciu de Sus, cand a fost el capitan de echipa de ziua lui, n-a reusit sa marcheze din penalty.
Vlad Pasca s-a remarcat prin ratarile incredibile, motiv pentru care a si fost inlocuit la finalul reprizei secunde, iar Dacian Dunca prin pofta de joc cu care a intrat dupa pauza facuta in urma accidentului cu bicicleta.
SALINA `99 a aliniat urmatoarea formatie: Iuliu Mihail Rosiianu, Calin Andrei, Somcherechi Denis, Dacian Dunca, Mugurel Costin, Roberto Carlos Pop, Robert Variu, Varga Gratian, Ionut Herteg (Tico), Cosmin Pintea si Vlad Pasca.
Au mai jucat Otto Baban, Berci Bogdan (Andreica) si Darius Ghisa.
La terminarea meciului, ca o recompensare, copiii au fost asteptati cu masa pusa la Baile Vechi din Ocna Sugatag.
Dupa acest rezultat ei si-au consolidate pozitia secunda in clasamentul judetean Juniori D.