Publicitate

Utilizatori online

Avem 99 vizitatori online
Campionatul Judetean Juniori D
Juniori D – SALINA Ocna Sugatag a obtinut doua victorii la Finala campionatului judetean si aproape e campiona PDF Imprimare Email
Luni, 14 Mai 2012

Citeşte mai mult...In proportie de 90%, echipa este CAMPIOANA JUDETULUI MARAMURES
Chiar daca dupa desprinderea de Xela Baia Mare  nucleul de inceput pentru ceea ce este acum SALINA `99 a fost format numai din cinci jucatori, echipa defileaza acum in Campionatul Judetean Juniori D, de pe margine fiind struniti bine de Emil Kemenes si vasile Sleam.
Asadar, in pofida tuturor sincopelor, SALINA `99 a incheiat turul pe locul trei, dar la egalitate de puncte cu locul secund, FC Mara, in timp ce finalul de sezon regulat a prins-o pe pozitia secunda si cu cel mai bun golaveraj.
Astfel, alaturi de FC Mara 2010 Baia Mare, care a terminat pe primul loc, SALINA s-a calificat in play-off-ul competitiei in fata celor de la FC Suciu de Sus (liderul de toamna) si a sighetenilor de la Plimob.

Ultima actualizare în Luni, 14 Mai 2012
Citeşte mai mult...

Juniori D – Lotul SALINA si programul meciurilor pentru Finala Campionatului Judetean PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 12 Mai 2012

Citeşte mai mult...Sub patronajul lui Stavar Burlibasa si sub coordonarea antrenorilor Emil Kemenes, Vasile Sleam si Andrei Vlasan SALINA `99 a renascut in aceasta editie de campionat.
Si, fara teama de a gresi, putem spune ca abia s-a nascut atata vreme cat dupa desprinderea de la Xela Baia Mare  nucleul de inceput a fost format numai din cinci jucatori.
Asadar, in pofida tuturor sincopelor, SALINA `99 a incheiat turul pe locul trei, dar la egalitate de puncte cu locul secund, FC Mara.
Finalul de campionat a prins-o pe pozitia secunda, cu cel mai bun golaveraj, dar pe locul secund.

Ultima actualizare în Sâmbătă, 12 Mai 2012

Juniori D – SALINA Ocna Sugatag a invins la scor de neprezentare CSS 2 Baia Mare, 3 – 0 (1 – 0) PDF Imprimare Email
Duminică, 06 Mai 2012

Citeşte mai mult...Pe terenul de la Baza Sportiva din Ocna Sugatag pustii de la Grupa `99 a clubului SALINA s-au impus sambata, de la ora 11.00, cu 3 – 0 (1 - 0) in fata celor de la CSS 2 Baia Mare.
Meciul a fost unul fara istoric, salinarii antrenati de Emil Kemenes, Vasile Sleam si Andrei Vlasan dominand copios, de la un capat la altul.
Ratari incredibile au avut Somcherechi Denis, Cosmin Pintea, Vlad Pasca si Varga Gratian.
Capitanul de echipa de la acest meci a fost Robert Variu, a carui zi de nastere a fost mai zilele trecute.

Juniori D -> Salina - CSS2 Baia Mare 3-0 (1-0) PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 05 Mai 2012

Juniori D -> Salina - CSS2 Baia Mare 3-0 (1-0)

Juniori D – SALINA a invins cu 1 – 0 FC Suciu de Sus si a trecut pe locul doi PDF Imprimare Email
Vineri, 04 Mai 2012

Citeşte mai mult...Portarul Iuliu Mihail Rosiianu a marcat golul cu numarul noua si primul cu piciorul stang
Pe terenul de la Baza Sportiva din Ocna Sugatag s-a desfasurat ieri meciul restanta dintre SALINA Ocna Sugatag si FC Suciu de Sus, echipa care a incheiat turul campionatului pe primul loc, Salina pe locul trei, la egalitate de puncte cu FC Mara.
Meciul ar fi trebuit sa se dispute in prima etapa a returului din Campionatul Judetean Juniori D, insa a fost amanat de comun acord din cauza conditiilor improprii de joc.