Sponsori

Publicitate

Utilizatori online

Avem 45 vizitatori online
SALINA Ocna Sugatag – FC Maramures Universitaria Baia Mare 8 – 2 PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 26 Noiembrie 2011

DSCI0021.JPGLa ceea ce va fi poate cea mai moderna baza sportiva din judet, in Ocna Sugatag, in cadrul etapei a XI-a din Campionatele Judetene de Juniori C si D echipa gazda SALINA a intalnit fosta FC Baia Mare, numita acum FC Maramures Universitaria Baia Mare, in fapt pustii divizionarei B.

Juniorii D: SALINA – FC Maramures 7 – 0 (4 – 0)

Primii au intrat in lupta manjii mai mici, respectiv copiii nascuti in 1999 sau mai mici.
Elevii struniti de pe margine de Emil Kemenes, Andrei Vlasan si Vasile Sleam s-au impus fara nicio problema, scorul la pauza fiind deja de 4 – 0, pentru ca la finalul timpului regulamentar de jos sa fie 7 – 0.

Cosmin Pintea si-a facut iar bine treaba, el inscriind de cinci ori, si cate o data Filip Raul si Herteg Ionut.
SALINA a aliniat urmatoarea formatie: Iuliu Mihail Rosiianu, Calin Andrei, Dunca Dacian, Berci Bogdan, Mugurel Ionut, Cosmin Pintea, Variu Robert, Filip Raul, Herteg Ionut, baban Otto si Vlad Pasca.
Pe parcursul jocului au mai intrat Rares Rus si Joshua Bolkis.
In urma acestui rezultat salinarii si-au consolidat pozitia a treia in clasament, la doar doua puncte de echipele din fata, avand un parcurs de-a dreptul excelent.
Dupa 11 etape disputate si un meci in care a stat, salinarii au acumulat 33 de puncte, 8 victorii, un meci egal si o infrangere, golaveraj 61 marcate si numai 4 primite.

Juniorii C: SALINA la prima infrangere

Inainte de acest meci salinarii antrenati de Emil Kemenes, Andrei Vlasan si Vasile Sleam nu cunoscusera infrangerea.
Dupa 10 etape disputate si un meci in care au stat, salinarii aveau 9 victorii din tot atatea meciuri disputate, 79 de goluri marcate si numai 5 primite, fiind liderii detasati in Campionatul Juniori C.
Prima repriza a fost dominata copios de salinari, insa acestia au ratat indeosebi prin Opris Ioan.
Adrian Ster a ratat un penalty la scorul de 0 – 0, astfel incat pustii antrenati de Vasile Ignat au prins curaj.
La pauza scorul era tot egal, insa 1 – 1, pentru salinari marcand acelasi neobosit Opris Ioan.
Dupa ce salinarii au mai ratat un penalty prin Lorant Costinar, baimarenii au reusit sa marcheze la o faza anosta, astfel consolidandu-si locul trei in campionat si apropiindu-se un pic de ocupanta locului secund, CSS 2 Baia Mare.
SALINA a jucat cu urmatoarea formula: Dan Lolos, Cosma Ionut, Fanatan Emanuel, Csotlos Eduard, Oltean Darius, Costinar Lorand, Ster Adrian, Onea Razvan, Ciocan Sergiu, Fanica Berinde si Opris Ioan.
Au mai intrat Reversz Razvan si Rad Daniel.
Chiar si in pofida acestei infrangeri salinarii ocupa in continuare primul loc.