Avem 89 vizitatori online
Campionatul Judetean Juniori C
Salina’98, victorie la Carei PDF Imprimare Email
Luni, 26 Noiembrie 2012

Citeşte mai mult...Echipa de juniori  “C”, Salina Ocna Sugatag si-a continuat seria de meciuri amicale, pe care le disputa,  dupa incheierea turului campionatului, cu  partida in compania echipei similare a celor de la Victoria Carei.
A fost un test extrem de util, care a verificat potentialul echipei antrenate de Emil Kemenes, in contextul in care, Salina Ocna Sugatag, se gandeste, deja la urmatoarele faze a campionatului de juniori “C”,  dupa disputarea turului campionatului, aflandu-se pe primul loc cu maximum de puncte si 100 de goluri inscrise.

Citeşte mai mult...

Infrangere pentru Salina “B” PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 03 Noiembrie 2012

Citeşte mai mult...In ultima etapa a turului Campionatului de Juniori “C”, echipa Salina “B” Ocna Sugatag a fost invinsa la limita cu 1 – 0 in deplasarea de la Sporting Recea.
Daca in urma cu o saptamana Salina “A” ii administra un sec 5 – 0 aceleiasi Sporting Recea, de aceasta data, echipa a doua a clubului Salina Ocna Sugatag, formata din jucatori nascuti in marea lor majoritate in 1999 si mai tineri, s-a vazut invinsa de o echipa, Sporting Recea, care s-a simtit mai bine pe terenul greu si noroios, reusind sa inscribe singurul gol al partied in repriza a doua in minutul 51.

Ultima actualizare în Sâmbătă, 03 Noiembrie 2012

Salina “A” la a zecea victorie in campionat! PDF Imprimare Email
Vineri, 02 Noiembrie 2012

Citeşte mai mult...Desfasurat pe stadionul “Topitorul” din Ferneziu, meciul din cadrul etapei a XI-a, a Campionatului de Juniori “C” dintre Independenta Baia Mare si Salina “A” Ocna Sugatag a avut la carma o singura echipa, respectiv salinarii condusi de pe margine de antrenorul Emil Kemenes.
Independenta Baia Mare nu a putut opune prea mare rezistenta  liderului clasamentului, Salina Ocna Sugatag, astfel incat nu s-a pus nici o data problema invingatoarei, ci doar a scorului.
Dupa prima repriza Salina conducea deja cu un neverosimil 4 – 0, prin golurile inscrise de Ioan Opris, aflat in zi de gratie.

Ultima actualizare în Vineri, 02 Noiembrie 2012

SALINA B a invins cu 12 – 0 (4 – 0) CSS Sighet PDF Imprimare Email
Sâmbătă, 27 Octombrie 2012

Citeşte mai mult...Ca si seinenii de la CS, sighetenii au incasat cate 30 de goluri de la cele doua echipe ale clubului SALINA Ocna Sugatag.
Dupa ce in etapa trecuta pustii de la CSS Sighet au incasat pe teren propriu 18 goluri de la prima echipa a clubului nostru, pe terenul echipei SALINA B au incasat 12 goluri.
La pauza scorul a fost 4 – 0.
Au marcat cate 4 goluri fiecare Varga Gratian si Robert Variu, doua a dat Alex Moldovan si cate unul fiecare Herteg Ionut – Tico si Denis Muresan.

Ultima actualizare în Sâmbătă, 27 Octombrie 2012

SALINA A s-a impus cu 5 – 0 in fata echipei Sporting Recea PDF Imprimare Email

Citeşte mai mult...Intr-un meci contand pentru cea de-a zecea etapa a turului de campionat de la Juniorii C Maramures, liderul s-a impus pe teren propriu cu scorul de 5 – 0.
La pauza a fost 1 – 0.
Din cauza racelilor de sezon antrenorii Emil Kemenes si Vasile Sleam nu au putut alinia cea mai buna formatie, astfel incat si scorul a fost altul.

« ÎnceputAnterior123456789UrmătorSfârşit »